Skip Ribbon Commands Skip to main content

Ken Ishiwata

W świetle reflektorów
"Muzyka jest najwyższą formą sztuki. Jest również najszlachetniejsza. Muzyka to ludzkie emocje, które udało się uchwycić, skrystalizować, zamknąć w konkretnej formie… a następnie przekazać innym.”

Wypowiedź: Ken Ishiwata

 

Ken Ishiwata jest prawdopodobnie najbardziej wpływową osobowością w dzisiejszej branży hi-endowych urządzeń audio. Zyskał sobie powszechne uznanie za niezwykły talent polegający na konceptualizacji reprodukcji dźwięku o powalającej jakości. Jego poglądy i wizje są gorliwie relacjonowane przez światową prasę branży Hi-Fi i łapczywie pochłaniane przez miłośników muzyki na całym świecie.

Przez ponad 30 lat łączy on swoją miłość do muzyki z inżynieryjnym projektowaniem konceptualnym, tworząc produkty audio o niezrównanie wysokiej jakości.

Ken Ishiwata dogłębnie bada wszystkie nowozaprojektowane komponenty Marantz. Inni miłośnicy muzyki na całym świecie mogą się nimi cieszyć dopiero wtedy, kiedy uzyskają one jego aprobatę.

Poszukiwanie protegowanych

Od czasu do czasu pojawia się komponent, w którym Ken Ishiwata dostrzega „większy potencjał”. Pan Ishiwata zabiera się wtedy za optymalizowanie „protegowanego”. Proces ten oznacza coś więcej, niż tylko zamianę kluczowych elementów składowych na droższe, obejmuje on bowiem precyzyjny dobór i subtelne łączenie, testowanie, odsłuch i ponowne testowanie. Poszukiwanie kombinacji doskonałej. Jak mówi sam Ishiwata: „To jak, jak podczas każdego koncertu: wszyscy muzycy muszą rozumieć swoje partie i być w stanie je zagrać”. Nic dodać. Nic ująć.” Kiedy już zostaje osiągnięta harmonijna jedność, rodzi się nowy komponent z sygnaturą KI."

Kilka słynnych produktów KI z przeszłości

Perły KI to najbardziej wyjątkowe komponenty z sygnaturą KI. Opracowano je w celu uhonorowania przypadającego na rok 2009 30-lecia współpracy Kena z firmą Marantz. Oddają one cześć wysublimowanej miłości do muzyki i wyrażają ludzkie emocje w pełni ich bogactwa.

Dlaczego Perły? Ponieważ perły są tradycyjnym podarunkiem oferowanym na „perłowe gody” - czyli z okazji 30 rocznicy - symbolizującym miłość, szczęście, sentyment i hojność.

Obecnie słowo „perła" jest metaforą czegoś bardzo rzadkiego, pięknego i cennego. I, pomimo iż perły uważa się za kamienie szlachetne, jest w nich również coś bardzo organicznego: Zostały one ukształtowane (a nie skonstruowane) w doskonały sposób.


CD-17 Ki

CD-63II Ki

PM-14MKII 17-Ki

PM-17 Ki

PM-66 Ki

PM-7001 Ki

SA-7001 Ki