Skip Ribbon Commands Skip to main content
​​
Blog Marantz
Twoje główne źródło wiedzy o marce Marantz i nie tylko.
​​​​
Czy potrzebujesz przedwzmacniacza i dlaczego?

Czy potrzebujesz przedwzmacniacza i dlaczego?

Dla tych, którzy są w trakcie kompletowania domowego systemu audio, jednym ze składników, który budzi wiele pytań, jest przedwzmacniacz. W końcu, jeśli masz już potężny wzmacniacz i wysokiej jakości głośniki, dlaczego potrzebujesz innego sprzętu? W systemie AV o wysokiej wydajności stworzonym z oddzielnych komponentów, przedwzmacniacz odgrywa kluczową rolę. Ważne jest, aby zrozumieć jego funkcję oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Jak konwersja cyfrowo analogowa wpływa na wydajność systemu audio

Jak konwersja cyfrowo analogowa wpływa na wydajność systemu audio

Cyfrowe formaty muzyczne są wszechobecne - nawet najbardziej zagorzali zwolennicy płyt winylowych muszą przyznać, że posiadanie całej swojej muzyki w zasięgu ręki lub przechowywanie jej na serwerze jest bardzo atrakcyjne.

Cztery kroki do uzyskania doskonałego brzmienia gramofonu

Cztery kroki do uzyskania doskonałego brzmienia gramofonu

Jeśli jesteś pasjonatem odtwarzania płyt winylowych na gramofonie, z pewnością nie jesteś sam: odrodzenie popularności płyt winylowych wciąż trwa. Według raportu firmy Nielsen, w 2016 roku entuzjaści muzyki kupili 13 milionów nowych wersji płyt w tym formacie, co oznacza 11 lat ciągłego wzrostu sprzedaży.

Wybór amplitunera AV w oparciu o specyfikację

Wybór amplitunera AV w oparciu o specyfikację

Jeśli poszukujesz na rynku amplitunera AV i nie masz dużego doświadczenia w technologiach audio, a specyfikacja na tylnym panelu niewiele Ci mówi, możesz znaleźć się w sytuacji, że charakterystyki sprzętu, który chcesz kupić będą wydawać się zagmatwane. Dla kupujących, którzy nie mają jeszcze solidnego podłoża w technologiach domowego audio, czytanie tych specyfikacji w celu znalezienia właściwego dla nich komponentu może być nie lada wyzwaniem. Przy odpowiednich wskazówkach, wybór amplitunera kina domowego może być prostszym procesem. Oto kilka pytań, które należy sobie zadać przy zakupie potencjalnego urządzenia.