Skip Ribbon Commands Skip to main content

Marantz przedstawia wysublimowaną kombinację stereo

 , 
PM-14S1 Zintegrowany Wzmacniacz Stereo, oraz SA-14S1 Odtwarzacz Super Audio CD

Marantz, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii audio, celebrujący w tym roku 60-lecie, przedstawia swoich nowych zawodników wagi ciężkiej: PM-14S1 Zintegrowany Wzmacniacz Stereo, oraz SA-14S1 Odtwarzacz Super Audio CD. Wyrafinowana stylistyka tej dwójki pokazuje, iż są naszpikowane najlepszymi komponentami i reprezentują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie projektowania obwodów audio. W efekcie udało się uzyskać wysublimowane połączenie spektakularnej mocy zdolnej poruszyć ziemię, pozostającej w harmonii ze szczegółowością i delikatnością. Dzięki zastosowaniu przetwornika USB-DAC udało się również zwiększyć wszechstronność urządzeń. 


Ta doniosła premiera była drobiazgowo zaplanowana i nie bez powodu czekaliśmy z ujawnieniem informacji do rocznicy 60-lecia marki Marantz. „Chcieliśmy zaznaczyć ten historyczny moment czymś bardzo specjalnym,” powiedziała Terry O’Connell, Prezes Sprzedaży i Marketingu D&M Europe. „Dlatego też zdecydowaliśmy się dać naszym projektantom całkowitą swobodę i wolną rękę przy tworzeniu czegoś zupełnie sensacyjnego i wzniosłego, naszej nowej serii 14. Wszyscy jesteśmy dumni z rezultatu jaki osiągnęli. Poprzednim razem, gdy w ofercie była obecna seria 14, były to lata jeszcze ubiegłego wieku. Cóż za świetny sposób na uczczenie 60 lat pełnego oddania firmy Marantz muzyce.”


Całkowicie nowa konstrukcja


Dostępne w kolorze czarnym lub szampańskim urządzenia nowej serii 14 zawierają w sobie całkowicie nowy projekt przedwzmacniacza stanowiący krok milowy w dziedzinie wydajności. Jak można by oczekiwać od elitarnego wzmacniacza Marantz, wyposażono go w bezkompromisowej jakości komponenty, takie jak transformator toroidalny, oraz wiele podsystemów skrywanych pod obudową. Ponadto, zawiera udoskonalone elementy autorskie jak Marantz HDAM i zastosowanie bardziej wydajnej ścieżki sygnału elektrycznego.  To sprawia, że już wysoka jakość dźwięku wzniosłą się na jeszcze wyższy poziom.


Fani winyli również będą zadowoleni z nowej serii 14. Sygnał pozyskany z płyty winylowej jest starannie obsługiwany przez wysokiej klasy przedwzmacniacz gramofonowy. Łączy on w sobie korekcję Typu NF i CR zgodną z RIAA, lecz ze stałą korekcją NF (ujemnego podbicia) na całej szerokości pasma – gwarantuje to równą charakterystykę dźwięku przy wysokiej dynamice i niskim poziomie szumów na wszystkich poziomach sygnału, w całym zakresie częstotliwości. Tak więc krzywa korekcji RIAA została osiągnięta z gwarancją stałych warunków co pozwala osiągnąć najlepszą możliwą jakość dźwięku. 
PM-14S1 posiada nowy pilot sterujący z pokrywą wykonaną z czarnego, anodyzowanego aluminium. Ten sam pilot umożliwia również sterowanie odtwarzaczem SA-14S1. Zwieńczeniem dzieła są wykonane specjalnie przez Marantz miedziane zaciski terminali głośnikowych. Gwarantuje to bezproblemowe przeniesienie potężnego sygnału do głośników. 


Nowy SA-14S1 posiada powiększony transformator toroidalny oraz wydajniejszą sekcję zasilania co pozwala uzyskać najczystszą moc. Jest to idealna platforma referencyjnej jakości dźwięku. Jednocześnie tworzy idealne warunki dla autorskiego napędu Marantz i niezwykłej jakości dźwięku z CD i SACD. Ale to dopiero początek tego, co może zaoferować ten niezwykły odtwarzacz. Posiada on tryb DAC, który jest identyczny z  zastosowanym w rewolucyjnym NA-11S1. Wyposażono go w optyczne oraz cyfrowe wejścia, jak i w port USB-B umożliwiający bezpośrednie podłączenie komputera. To oznacza możliwość bezpośredniego przesyłania strumienia audio w najwyższej możliwej jakości. Takie rozwiązanie pozwala w pełni wykorzystać nieograniczone możliwości przetwornika DAC oraz wysoką jakość dźwięku dostarczaną dzięki modułom HDAM-SA2. Dlatego też ważnym jest nowo opracowany izolator uziemienia sygnału zastosowany w celu eliminacji szumów z komputera. Odtwarzacz może również pracować jako karta dźwiękowa komputera, a ponieważ port USB-B działa w trybie asynchronicznym, jest on zdolny do przesyłania sygnału 192kHz / 24 bit, jak i DSD 2.8MHz i 5.6Mhz dla maksymalnej wszechstronności i wydajności. Posiada również wejście USB na panelu przednim do odtwarzania plików w formacie MP3, WAV, oraz AAC. Oczywiście jest też kompatybilny z iPod/ iPhone.


W hołdzie muzyce


Oprócz nowej serii 14, Marantz zaznaczył swoje 60-lecie wprowadzeniem wyróżnionego nagrodą EISA modelem NA-11S1 – odtwarzacza sieciowego z USB-DAC wykonanym w standardzie referencyjnym oraz pierwszą w historii bezprzewodową stację muzyczną dla audiofilów. „Sześćdziesiąt lat temu powstał pierwszy produkt Marantz i był wynikiem wyjątkowej pasji i oddania człowieka, który chciał osiągnąć najlepszy możliwy dźwięk - tym człowiekiem był Saul B Marantz” powiedziała Terry O’Connell. „Przez sześć dekad firma, która nosi jego imię, nadal kontynuuje tą samą pasję do doskonałości, a inżynierowie Marantz wciąż przesuwają granice technicznej doskonałości. Wierzymy, że seria 14 to doskonały hołd, nie tylko dla naszego dziedzictwa, ale także hołd składany muzyce.”
PM-14S1 Zintegrowany wzmacniacz stereo:
• 2x 90Wat (8 ohm) / 2x 140 Wat (4 ohm)
• HDAM oraz wysokiej jakości wzmacniacz z układem current feedback
• Autorskie obwody Marantz HDAM® SA3
• Potężny wzmacniacz z wysokonapięciowymi diodami Schottkiego
• Oryginalne zaciski terminali kablowych Marantz SPKT-100 wykonane z czystej miedzi
• Wysokiej jakości podwójny obwód kontrolujący liniowość poziomu głośności
• CCFB (Constant Current Feedback) MM/MC słuchawkowy equalizer z nowym serwem V/I
• Toroidalny transformator, solidna obudowa klasy premium oraz wyświetlacz LCD o niskim   współczynniku zakłóceń
• Wzmacniacz mocy z wejściem Amp Direct dla łatwej integracji z systemem AV
• Pilot sterujący z aluminiowym panelem, pozwala kontrolować zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz CD


SA-14S1 Wysokiej klasy odtwarzacz Super Audio CD z przetwornikiem USB-DAC:
• Odtwarzanie SA-CD / CD, USB-A oraz DAC-Mode (wejścia USB-B, optyczne i koaksialne) dla HD-Audio
• Oryginalny mechanizm Marantz SA-CD dla precyzyjnego odczytu danych
• Port USB-B działający w trybie asynchronicznym i zdolny do przenoszenia sygnału PCM do 192kHz/24bit oraz DSD2.8 & 5.6Mhz przesyłu bezpośredniego
• Obwody analogowe zawierające Marantz HDAM®-SA2 dla zapewnienia wysokiej czystości dźwięku
• Audiofilski, wysoko napięciowy przetwornik DAC DSD1792 wraz z precyzyjnym systemem zegarów
• Toroidalny transformator i wysokiej jakości komponenty
• Solidna obudowa klasy premium, oferująca wysoką stabilność i minimalizująca wibracje
• W pełni dyskretnej konstrukcji wzmacniacz słuchawkowy klasy audiofilskiej
• Pilot sterujący z aluminiowym panelem, pozwala kontrolować zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz CD