Skip Ribbon Commands Skip to main content

Marantz przedstawia najwyższej klasy wzmacniacz słuchawkowy z trybem DAC

wrz 17, 2014
HD-DAC1
 

Marantz, światowy lider zaawansowanych technologii audio pragnie z dumą przedstawić pierwszy wzmacniacz słuchawkowy wyposażony w zintegrowany przetwornik cyfrowo-analogowy DAC, HD-DAC1. Ten wysokiej jakości dedykowany wzmacniacz słuchawkowy odtwarza niesamowity dźwięk, dzięki temu, że wykorzystuje technologie naszych wzmacniaczy Premium z Serii 11. Słuchawki zawsze dodają muzyce dodatkowej intensywności, a dzięki Marantz HD-DAC1 intensywność ta wznosi się na wyżyny. Jest to zupełnie nowa kategoria produktów, nowocześnie zaprojektowana, ale jak zawsze łącząca wspólne elementy produktów Marantz – wygląda świeżo, oryginalnie, inaczej, ale nadal jest to prawdziwy Marantz.
 
Ze względu na brak zakłóceń z otoczenia słuchanie muzyki na słuchawkach staje się coraz częstszą formą odsłuchu dla poważnych audiofilów. Odtwarzanie muzyki za pomocą słuchawek jest bardziej osobistym, intensywnym i pochłaniającym przeżyciem. Stajesz się wówczas częścią muzyki, której słuchasz. Ponadto, możesz słuchać jej tak głośno, jak chcesz. Wyjścia słuchawkowe niektórych urządzeń, w szczególności w komputerach i odtwarzaczach przenośnych nie są w stanie wykorzystać optymalnych możliwości wysokiej jakości słuchawek, ponieważ wyposażone są zwykle tylko w niskiej jakości wbudowany przetwornik cyfrowo- analogowy (DAC). Z tego powodu Marantz postanowił stworzyć nowy koncept produktu: oddzielny wzmacniacz słuchawkowy. A ponieważ wszyscy w firmie Marantz pasjonują się muzyką, wykorzystaliśmy tą samą technologię, którą zastosowaliśmy w naszej najwyższej gamie produktów Premium Serii 11. Rezultat? Bardzo emocjonalne doznania ze słuchania muzyki, dzięki precyzji i przywiązaniu do szczegółów. Spersonalizowany odsłuch muzyki nigdy dotąd nie był tak osobisty. 
 
HD-DAC1 posiada tak dużo mocy, że bez problemu współpracuje z audiofilskimi słuchawkami o wysokiej impedancji nawet do 600 omów. Wszystko dzięki trzystopniowej regulacji wzmocnienia, modułom Marantz HDAM-SA2, wysokoprądowemu przetwornikowi DAC (CS4398) oraz najwyższej jakości wyjściom RCA. HD-DAC1 ma na tyle dużą moc, że może zasilić nie tylko słuchawki, ale także możesz bezpośrednio podłączyć go do swojego zintegrowanego wzmacniacza Hi-Fi lub też podłączyć do pary aktywnych głośników lub wzmacniacza mocy. Posiada także szerokie możliwości połączeniowe. Wejście cyfrowe koaksjalne i optyczne, a także port USB-B umożliwiają strumieniowanie muzyki bezpośrednio z komputera PC, czy MAC. Urządzenia przenośne marki Apple mogą być podłączone za pomocą wejścia USB w przednim panelu. Aby jeszcze bardziej poprawić możliwości połączeniowe urządzenie posiada także wejście analogowe. Port USB-B działa w trybie asynchronicznym, aby obsłużyć nie tylko dźwięk wysokiej rozdzielczości o parametrach 192 kHz/ 24 bity, ale także pliki o formatach DSD 2.8MHz i 5.6MHz dla maksymalizacji jakości odtwarzanego materiału audio i umożliwienia najbardziej bezpośredniego sposobu cieszenia się ze świetnej jakości dźwięku. Aby zapewnić najwyższą jakość specjaliści Marantz zastosowali izolację wokół wejścia USB-B, aby ograniczyć niebezpieczeństwo zakłóceń przez wysokie częstotliwości generowane przez komputer podłączony do HD-DAC1. We wzmacniaczu słuchawkowym znajduje się też układ niwelujący zniekształcenia jitter i układ podwójnego zegara (Dual Clock) zwiększający precyzję odtwarzania dźwięku. Bez wątpienia, HD-DAC1 zapewni ucztę nie tylko dla uszu, ale także dla oczu, ze względu na jego piękny wygląd. Solidny, aluminiowy przód wraz z dwuwarstwową płytą dolną oraz bocznymi panelami o drewnianych elementach w stylu retro sprawia, że HD-DAC1 prezentuje się naprawdę świetnie. Istny majstersztyk. HD-DAC1 Marantz będzie dostępny w kolorze czarnym i srebrno-złotym począwszy od października 2014. 
 
HD-DAC1 Wzmacniacz Słuchawkowy z trybem DAC – główne funkcje:
 
Wysokiej jakości wzmacniacz z trybem DAC
2 cyfrowe wejścia optyczne, koaksjalne oraz USB typu B obsługujące 192 kHz/24 bit
Obsługa plików DSD2.8 i DSD5.6 
Tryb asynchroniczny
Wysokiej jakości przetwornik cyfrowo- analogowy CS4398
Technologia usuwania zniekształceń jitter
Technologia Dual Clock
Izolacja zakłóceń dla wszystkich wejść cyfrowych (USB-A, optyczne, koaksjalne, USB-B)
HDAM & HDAM-SA2
Regulacja poziomu wzmocnienia w celu zapewnienia najlepszej możliwej współpracy z różnymi modelami słuchawek
Wyjście RCA (o stałym i zmiennym poziomie
Przednie wejście USB dla urządzeń Apple
Pozłacane terminale wyjścia RCA 
Dostępne w kolorze czarnym i srebrno-złote