Skip Ribbon Commands Skip to main content

Marantz anonsuje ofertę aktualizacji Auro-3D® dla swojego amplitunera i wielokanałowego przedwzmacniacza AV

paź 16, 2014
SR7009 i AV7702 gotowe na format audio następnej generacji
 

Marantz, wiodący producent urządzeń domowej rozrywki klasy premium, ogłosił dzisiaj możliwość aktualizacji o funkcjonalność  Auro-3D®  w swoich wybranych urządzeniach klasy premium. Planowana na grudzień tego roku, możliwa do zakupienia przez użytkowników aktualizacja oprogramowania umożliwi dodanie tej niesamowitej funkcjonalności w niedawno przedstawionym amplitunerze AV -  SR7009 oraz przedwzmacniaczu AV7702.
 
Otaczając słuchacza żywym dźwiękiem jak kokonem, Auro-3D® tworzy bardzo realne wrażenie znajdowania się w centrum akcji. Dzięki unikatowej konfiguracji górnych kanałów efektowych (height channels), odbicia akustyczne są generowane i słyszalne naturalnie ze względu na fakt, że dźwięk dobiega do słuchacza zewsząd dookoła jak i z nad jego głowy. W zależności od wielkości pomieszczenia, 1 lub 2 dodatkowe „warstwy” z głośnikami (HEIGHT i TOP – a.k.a. Voice of God) są montowane ponad już istniejącymi głośnikami Surround na poziomie uszu tak, aby wytworzyć efekt Auro-3D® definiujący pole stereo, tyle że w pionie. Informacja o wysokości, uchwycona w trakcie nagrania lub w procesie miksowania jest wmontowana w standardowy strumień 5.1 PCM pochodzący ze zwykłego nośnika Blu-ray. Amplituner kina domowego Marantz zawierający dekoder Auro-3D® Codec jest zdolny do odkodowania oryginalnej treści Auro-3D®.
 
Naszą filozofią w firmie Marantz jest oferowanie tak dokładnego odbioru dźwięku przez słuchacza, jak zamierzał artysta”, powiedział Don Freeman, Vice Pesident Global Marketing D+M. „Oferując aktualizację Auro-3D® aktualnym, dumnym posiadaczom sprzętu Marantz, spełniamy naszą obietnicę dodając całkiem nowe pokłady dźwięku i jednocześnie podnosząc wartość już cennego sprzętu Marantz”. 
 
Jesteśmy zachwyceni, że posiadacze urządzeń Marantz będą zaktualizować swoje cenne produkty o funkcjonalność Auro-3D®”, powiedział Wilfried Van Baelen, twórca i CEO Galaxy Studios and Auro Technologies.
 
 „Upgrade urządzenia Marantz i dodanie głośników efektowych Auro-3D® umożliwi niesamowicie odczuwalne, naturalnie brzmiące i wciągające doświadczenie z audio HD w każdym kanale. Dzięki naszemu algorytmowi Auro-Matic® , nawet zwykłe źródło stereo będzie mogło zostać uszlachetnione do formy niesamowitego dźwięku Surround w pełni wykorzystującego możliwości konfiguracji głośników Auro.”
 
Usługa aktualizacji Marantz będzie dostępna na początku grudnia i z łatwością może być przeprowadzona przez użytkownika każdego SR7009 lub AV7702 w domu za pomocą wbudowanej w amplitunery funkcji aktualizacji online. Więcej szczegółów będzie dostępnych wkrótce na oficjalnej stronie Marantz.
 
 
SR7009 Sieciowy amplituner AV z 9-kanałowym wzmacniaczem, 200W /kanał
AV7702 Wielokanałowy przedwzmacniacz AV z Wi-Fi i Bluetooth 
 
 
Wspólne funkcje:
 
 
Wbudowane Wi-Fi i Bluetooth
Nowa konstrukcja przedniej pokrywy
Technologia prądowego sprzężenia zwrotnego oraz nowy moduł Marantz HDAM 
Dolby Atmos
Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio
Auro-3D – możliwość aktualizacji (9.1-kan., 10.1-kan. z konfiguracją VOG (Voice of God), SR7009 wymaga zewnętrznego wzmacniacza dla 10.1-kan.)
Auro-Matic up-mixer - możliwość aktualizacji
Kalibracja Audyssey MultEQ XT32, LFC, Sub EQ HT, Pro ready
Audyssey DSX; DTS Neo:X (11.1-kan.) 
13.2-kan. wyjście pre-out (11.2-kan. XLR, 13.2-kan. RCA) i 11.2-kan. przetwarzanie sygnału
Najnowsza wersja HDMI z rozdzielczością 4k 50/60Hz 4:4:4 
7+1 (na przodzie) wejść HDMI / 3 wyjścia (2+1 strefa) (4k 50/60Hz, 3D, ARC, Deep Color)
HDMI skaling 1080p, 4k 50/60 Hz
Kalibracja video isf 
MP3, WAV, AAC, WMA, AIFF
Streaming audio HD: FLAC 192/24, DSD, ALAC
Odtwarzanie Gapless
Port USB
Spotify Connect (gdzie dostępny), Flickr, obsługa radia internetowego
Wejście Phono (MM)
Asystent ustawień i graficzny interfejs użytkownika (GUI); obsługa w języku polskim
4 przyciski szybkiego wyboru (Smart Select) dla dostępu do preferowanych ustawień wstępnych
RS232
Aplikacja sterująca dla urządzeń iOS i Android - Marantz Remote App