Skip Ribbon Commands Skip to main content

AV8802, flagowy przedwzmacniacz AV

gru 18, 2014
Maksimumj przyjemności dla fanów kina domowego
 

Marantz, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii audio, ogłosił wprowadzenie flagowego przedwzmacniacza AV, AV8802, który łączy w sobie wyjątkowe innowacje w dziedzinie dźwięku z najnowszymi technologiami wideo i opcjami połączeń. AV8802 wyróżnia złożona  konstrukcja z elementów o wysokiej jakości, w tym toroidalny transformator  oraz trzyczęściowy układ  górnej pokrywy. Ciężka, pokryta miedzią obudowa zapewnia najlepszą jakość niezmąconego dźwięku.  AV8802 będzie  dostępny w kolorze czarnym, od lutego 2015 r.
 
11.2-kanałowy przedwzmacniacz AV Marantz AV8802, zaprojektowany w oparciu o doświadczenia z wysoko ocenionym poprzednikiem, powstał aby zapewnić najwyższą jakość muzyki i dźwięku przestrzennego filmów. Oferuje zapierające dech w piersiach opcje dźwięku 3D, w tym Dolby Atmos i Auro-3D (wymagana płatna aktualizacja),  umożliwia dodanie dodatkowych głośników dla osiągnięcia wrażenia rozległego i otaczającego dźwięku przestrzennego. AV8802 oferuje jeszcze lepszą  jakość dźwięku dzięki precyzyjnej obsłudze wszystkich sygnałów, zanim zostaną przekazane do wyjść XLR oraz oddzielnego wzmacniacza, przez moduły Marantz HDAM działające w technologii sprzężenia zwrotnego. Technologia Marantz HDAM stosowana w  komponentach serii Reference zapewnia we wszystkich dyskretnych konfiguracjach doskonałą wydajność w całym zakresie pasma o wyjątkowo niskim poziomie szumów, w porównaniu do konwencjonalnych układów wzmacniacza. Technologia HDAM zapewnia bardzo szybkie tempo narastania prawdziwie  szerokopasmowej charakterystyki dźwięku i maksymalnego zakresu dynamicznego optymalnej jakości dźwięku z nowoczesnych formatów audio wysokiej rozdzielczości.
 
Komponenty audio wysokiej klasy, w tym audiofilski 32bit / 192kHz DAC  oraz wysokiej klasy zasilacz z kondensatorami 4x 10.000μF nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Dzięki czterem procesorom DSP (Digital Sound Processing), AV8802 może swobodnie zasilać do 11.2 kanałów aby w pełni obsługiwać Audyssey DSX, DTS Neo: X 11.1 oraz inne nowe  formaty dźwięku przestrzennego 3D. Niezależnie od trybu dźwięku, entuzjaści kina domowego  zanurzą się w  absolutnie nadzwyczajnym odczucie dźwięku przestrzennego.
 
Wyposażony w  zaawansowaną sekcję przetwarzania wideo, AV8802 w pełni obsługuje najnowszej generacji format wideo o wysokiej rozdzielczości 4K Ultra HD zgodnie z najnowszą specyfikacją HDMI, w tym  4K 50 / 60Hz pass-through i 4: 4 :4 Pure Color. AV8802 może przeskalować treści 1080p do 4K a także skalować i  transkodować źródła video HD i analogowe SD, dzięki czemu użytkownicy mogą jednym kablem HDMI podłączyć do płaskiego telewizora lub projektora i uruchomić tak nowoczesne, jak i starsze źródła wideo. Posiada 8 wejść HDMI, w tym jedno dogodnie umieszczone na przednim panelu oraz 3 wyjścia HDMI, które mogą obsługiwać dwa różne ekrany w głównym pomieszczeniu i trzeci  w drugiej strefie. Są one zgodne z najnowszą specyfikacją HDMI dla Ultra HD 4K. Marantz nie chce kompromisu w sprawie ograniczonej przepustowości i możliwości kolorystycznych dostępnych w obecnie wdrażanych HDCP, dla tego zapewni obsługę pełnego HDCP 2.2  w przyszłej aktualizacji (wymaga modyfikacji sprzętu).
 
Dzięki wbudowanemu WiFi i obsłudze Bluetooth, AV8802 otwiera dostęp do niemal nieograniczonych źródeł muzycznych, takich jak radio internetowe, Spotify Connect i AirPlay. Za pośrednictwem sieci DLNA i  transmisji strumieniowej może odtwarzać pliki muzyczne zapisane w komputerze lub zewnętrznych urządzeniach pamięci masowej. Obsługuje niemal wszystkie formaty plików, w tym MP3, WMA, FLAC HD, ALAC, WAV192 / 24 i AAC. Oferuje również odtwarzanie bez przerw DSD i AIFF, co pozwala na pełne korzystanie z koncertów na żywo i nagrań muzyki klasycznej. Co więcej,  AV8802 jest wyposażony w cyfrowe wejście USB kompatybilne z iPodem oraz wejście Phono MM dla fanów płyt winylowych.
 
Ekstremalną wszechstronność w opcjach połączeń zapewnia AV8802  13.2-kanałowy przedwzmacniacz (13.2ch RCA XLR, 13.2ch) oraz wejście 2ch XLR. Zaawansowaną technologię Audyssey MultEQ XT32, spełniającą również wymagania profesjonalistów, dodano dla najdokładniejszej  kalibracji głośników, aby zagwarantować, że każde miejsce w pokoju będzie idealnym dla dźwięku. Audyssey LFC zmniejsza emisję dźwięku o niskiej częstotliwości przez ściany, aby utrzymać dobre relacje z sąsiadami, a Audyssey Sub EQ HT dba o doskonałą integrację dwóch subwooferów w instalacji kina domowego.
Oprócz łatwej zdalnej obsługi za pomocą dołączonego ergonomicznego pilota, aplikacja Marantz Remote App (dostępna w wersji iOS i Android) pozwala obsługiwać AV8802 z ulubionych urządzeń, takich jak smartfony i tablety.
 
Najważniejsze cechy wielokanałowego przedwzmacniacza AV AV8802 z Wi-Fi i Bluetooth:
Wbudowane Wi-Fi and Bluetooth 
Technologia sprzężenia zwrotnego i nowe moduły Marantz HDAM
Toroidalny transformator  i powlekana miedzią obudowa
Trzyczęściowy układ  górnej pokrywy 
Wysokiej klasy zasilacz z kondensatorami 4x 10.000μF 
Audiofilski 32bit / 192kHz DAC
Auro-3D dostosowany do aktualizacji (do Auro 10.1)
Dolby Atmos (konfiguracja 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2, 7.1.4)
Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio
Audyssey MultEQ XT32, LFC, Sub EQ HT, Pro ready
Audyssey DSX; DTS Neo:X (11.1ch)
13.2ch pre-out (13.2ch XLR, 13.2ch RCA) i 11.2-kanałowe przetwarzanie sygnału
Najnowsza wersja HDMI z rozdzielczością 4k 50/60Hz 4:4:4 
HDCP 2.2 z możliwością rozszerzenia (wymagana modyfikacja sprzętu)
7+1 przednich wejść HDMI  / 3 wyjścia HDMI (2 + 1 strefa) (4k 50/60Hz, 3D, ARC, Deep Color)
Skalowanie HDMI  1080p, 4k 50/60 Hz
Kalibracja wideo isf
MP3, WAV, AAC, WMA, AIFF
HD Audio streaming: FLAC 192/24, DSD, ALAC
Odtwarzanie bez przerw
Port USB 
Spotify Connect* (* zależy od dostępności Serwisu ), Flickr, Internet Radio support
Wejście Phono (MM) 
Asystent ustawień i zaawansowane menu ekranowe
4 małe przyciski szybkiego wyboru ustawień 
RS232
Marantz Remote App (iOS i Android)